Alma Ziemele

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Dārgmetālu kolekcijas rašanās, vēsture un raksturojums Origin, History and Characterisation of the Precious Metals Collection of the Latvian National Museum of Art

Location
Atrašanās vieta izstādē:
Kronvalda bulvāris 4, 3. stāvs
Maģistra darba mērķis ir LNMM Dārgmetālu kolekcijas izpēte. Tā īstenošanai apskatīta kolekcijas rašanās, 1923. gadā priekšmetus saņemot no Valsts zelta fonda, kā arī kolekcijas situācija padomju varas periodā. Sīkāk analizēta sudraba trauku grupa.
Darba gaitā tika apkopoti līdzšinējie pētījumi par kolekcijas vēsturi un atsevišķiem kolekcijas priekšmetiem, tika veikta arhīvu dokumentu analīze un mutisko liecību apzināšana. Pēc iespējas apskatīta kolekcijas rašanās, 1923. gadā muzejam priekšmetus saņemot no Valsts zelta fonda, kā arī kolekcijas situācija padomju varas periodā. No Dārgmetālu kolekcijas atlasītais 381 priekšmets – trauku un citu galda piederumu grupa – analizēts sīkāk, veicot to fotografēšanu un meistarzīmju izpēti, sniedzot to vizuālo aprakstu, kā arī precizējot valstu, datējumu un meistaru atribūciju. Priekšmeti sadalīti pa tipoloģiskajām grupām, no katras izceļot atsevišķus sudraba izstrādājumus.
_DSC6013.JPG
Pokals-Nirnberga.JPG