Anete Zarečanska

Konstrukcija “ABC”: Darba galda transformācija uz izstādes stendu Construction "ABC": Transformation of the work desk into an exhibition stand

Location
Atrašanās vieta izstādē:
Kalpaka bulvāris 13, 1. stāvs
Darbs veidots LMA studentiem, apvienojot divas studenta vajadzības – darba un izstādes funkcijas, tādējādi risinot objekta lietojamību cauru gadu.
Mani vienmēr ir intriģējušas daudzfunkcionālas mēbeles – ka tās nav tikai bloki, kas aizņem vietu un tiek izmantoti tik reti, ka neattaisno savu uzturēšanu. Sākotnēji šķita – jo vairāk funkcijas tā var pildīt, jo labāk, tomēr darba gaitā guvu atziņu, ka daudzfunkcionālas mēbeles šarms slēpjas vienkāršībā un intuitīvā lietošanā, tāpēc radītās konstrukcijas forma ir vienkārša, balstīta praksē, kas jau ir pielietota LMA – izmantojot katru mēbeles plakni, radot līmeņu maiņu, pielāgojoties studentu vajadzībām. Konstrukcijas gabarīti ir būtiski efektīvai lietošanai. Ar metāla rāmja dažāda izmēra plaknēm 1200 x 750 x 375 var iegūt trīs dažādu stenda augstumus – standarta, zemu un augstu. Vienkārši kā A-B-C!
1 gab. metāla rāmis izmērā 1200 x 750 x 375 ar divām finiera virsmām: 1200 x 750 15 mm biezumā un 750 x 375 9 mm biezumā.
A_1.jpg
A_2.jpg
A_3.jpg
plansete 2.jpg
kronsteins.jpg
trans_3.jpg
B.jpg
trans_1.jpg
C_3.jpg
ramja savienojums.jpg
Virsmas savienojums.jpg