Sigrija Mintika

MAGIC TEA MAGIC TEA

Location
Atrašanās vieta izstādē:
Kalpaka bulvāris 13, 1. stāvs
Emociju haoss. Maģisks. Neizskaidrojams. Ziedu siluetiem pīts. Iztēles tēli, kas spontanitātes rezultātā nokļūst realitātē.
Daļa mākslinieku savus jaunradītos darbus pamato ar iedvesmu, ar mirkļa sajūtām, kas palīdzējušas mākslas darba tapšanā vai radīšanā. Piemēram, kādam māksliniekam tie ir ceļojuma iespaidi, citam – kāds personisks vai vēsturisks notikums, lasīta grāmata, redzēta filma, kas liek izpausties mākslas veidā, bet manī tas ir emociju kopums, kas izsauc iedvesmu. Emociju kopums kalpo iedvesmai, kas realizējas arī manā apģērbu kolekcijā. Domājot par savu kolekciju, vizualizējas redzējums ar domu, kāds varētu būt gala rezultāts. Šķiet, katra uzkrātā emocija transformējas par gataviem dizaina apģērba izstràdājumiem, līdz ar to katram topošajam apģērba gabalam ir mana emocionāli pievienotā vērtība. Katrs tērps ir ar savu stāstu, kurā savijas gan audums, griezums, vēl iedomātais tēls – manas iztēles valkātājs.
Domājot par risinājumiem ilgtspējīgas modes attīstībā, meklējot dažādus dizaina risinājumus, pieļaujot kreatīvas fantāzijas modes dizaina izpausmēs, var panākt, ka mode ir ilgtspējīga un apģērbs rada emocionālu sasaisti ar tā valkātāju, tāpēc dizainere kolekcijas tapšanā domā par ekoloģisku apģērbu, kas aizvieto mākslīgās krāsvielas ar ilgtspējīgu risinājumu, apģērba krāsošanai izmantojot izejmateriālus no dabā iegūtiem resursiem, tādējādi iegūstot unikālus rakstus.