Milana Felicija Semjonova

CHORT CHORT

Location
Atrašanās vieta izstādē:
Kalpaka bulvāris 13, 1. stāvs
Bakalaura darba ietvaros tiek projektēta astoņu konceptuālu apģērbu kolekcija, tā motīvs ir globālas problēmas, kuras ir ietekmējušas cilvēku mentālo veselību.
"CHORT" ir tēls, kas galvenokārt iedvesmojas no reliģijas un mitoloģijas. Oriģināli tulkojumā no krievu valodas "Чёрт" ir ļaundabīgs gars vai dēmons slāvu tautas tradīcijās. Tāpat kā Dievs, Velns visā pasaulē nav viens konkrēts. Citās valstīs, kultūrās tā ir pat tabu tēma. Taču jāņem vērā fakts, ka mūs visus vieno balanss, līdz ar to nevajadzētu ignorēt arī šo tumšo pusi. Katram cilvēkam ir labas un sliktas īpašības, tomēr lielākā daļa, šķiet, brīžiem to neapzinās un izmanto savu ticību, pagātni vai kādu citu iemeslu, lai attaisnotu savas sliktās rīcības. Viena no aktuālajām 21. gadsimta problēmām ir sevis pašnepietiekamība, baidīšanās izpaust savu viedokli, stress un pārdzīvojumi, kas tam seko. Ikdienas gaitas, apkārtējā vide un dažādi notikumi ietekmē komunikāciju ar apkārtējiem, noskaņojumu un to, kā izdevušies radošie procesi. Galvenais kolekcijas mērķis ir radīt dizainu, kas pauž vēstījumu, iedrošina cilvēkus nebaidīties izrādīt emocijas, vizuālo identitāti un personību.
Kolekcijas prioritāte ir ar materiālu, apdruku, krāsu un formas palīdzību projektēt tēlus, kas ataino iekšējos kontrastus un emociju haosu. Izveidot dažādus aksesuārus, lai papildinātu tēlus un tos izmantot modes skatēm. Apģērbu kolekcija ir konceptuāla, tomēr tajā iekļaujas arī funkcionāli apģērbu gabali, kurus vēlāk varēs arī pārdot atsevišķi.